Sosyal Bilimciler Konuşuyor – Hüseyin Özel


Editörümüz Ömer Faruk Çolak’ın Sosyal Bilimciler Konuşuyor köşesinde bu ayki konuğu, dergimizin Yayın Kurulu üyesi, yazarımız ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Özel.

Ömer Faruk Çolak: İktisat ve Toplum Dergisi’nin değerli okurları, Sosyal Bilimciler Konuşuyor köşesinin bu ayki konuğu, dergimizin Yayın Kurulu üyesi, yazarımız ve Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi sevgili Prof. Dr. Hüseyin Özel. Bizi kırmayıp köşemize konuk olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz.

Sevgili Hocam önce hoş geldiniz diyor ve klasik bir soruyla başlıyorum; Hüseyin Özel nasıl bir eğitim sürecinden geçti? Niye iktisatçı oldu da başka bir alanı seçmedi?

Hüseyin Özel: Doğrusu onu ben de hala kendime soruyorum, başka bir alan seçseydim daha doğru mu olurdu diye; ama artık yapacak bir şey yok. Niye iktisat? Aslında benim üniversiteye girdiğim yıl 1980’di; hatta 12 Eylül günü bizim İngilizce muafiyet sınavımız vardı. İlk olarak Matematik bölümünü kazanmıştım.

Sayı: İktisat ve Toplum Dergisi 134
Sayfa Aralığı: 56-66

Bu makalenin tamamını okumak için satın almalısınız.

Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. İlgi alanları arasında, iktisadi düşünce tarihi, politik iktisat, iktisatta yöntem ve sosyal teori bulunmaktadır. Piyasa Ütopyası (BilgeSu, 2009) adlı kitabın yazarıdır.

Bir cevap yazın